Cikkek
2020. január 24–26.
Debrecen Főnix Csarnok
Hírek
Nagy öröm: minden egyéb Eb-aranyat elvittek a Liu-testvérek, Shaoang pályafutása első összetett Eb-győzelmét ünnepelhette. Nagy bánat: mindkét váltónkat kizárták a döntőben…
Elsöprő magyar siker a debreceni short track Eb-n: az összetett győzelmet Liu Shaoang, a második helyet Liu Shaolin szerezte meg. Ezer méteren Shaolin nyert, Shaoang ezüstérmes lett.
A hivatalos program kezdete előtt kabalaállatok lepték el a Főnix Csarnok jegét, és döntötték el egymás között, ki a leggyorsabb.
Csodaszép szombat a debreceni short track Európa-bajnokságon: Liu Shaoang 1500, Liu Shaolin Sándor 500 méteren szerzett aranyérmet a Főnix Csarnokban, a fiatalabbik testvéren a sprinttávon második lett.
Liu Shaolin győzött 500 méteren a debreceni short track Eb-n, öccse, Shaoang másodikként ért célba.
Liu Shaoang nyerte az 1500 méteres döntőt a debreceni short track Európa-bajnokságon. Liu Shaolin Sándor az utolsó körben kicsúszott a fináléban.
Jegyvásárlás
Ezen a linken keresztül érhetőek el az Európa-bajnokság jegyei.
A debreceni Európa-bajnokság pénteki napján futott először magyar színekben Krueger John-Henry – a fiatalabbik testvér a váltóban lépett jégre a debreceni Főnix Csarnokban.
Kiválóan kezdte az Európa-bajnokságot a magyar rövidpályás gyorskorcsolya-válogatott, hiszen mindössze 500 méteren akadt két búcsúzónk, emellett elődöntőbe jutott mindkét váltónk.
Magyar és külföldi kiválóságok osztották meg az short track Eb első napján szerzett tapasztalataikat az újságírókkal, emellett beszéltek céljaikról is.
Hat magyar versenyzőért szoríthattunk az Európa-bajnokság pénteki napján – a teljesítményükről kérdeztük őket a mixed zónában.
A debreceni Főnix Csarnokban megtartott sajtótájékoztatón az olasz Arianna Fontana, a holland Suzanne Schulting és az izraeli Vladislav Bykanov is megfogalmazta, mit vár magától az Európa-bajnokságon.
Sporttörténelmet írt Liu Shaolin Sándor egy évvel ezelőtt Dordrechtben: összetett Európa-bajnoki győzelme olyan siker, amilyenre korábban még nem volt példa.